Właściwości keramzytu

1. Niski współczynnik przewodności cieplnej, doskonała izolacja. Ściana z keramzytu o grubości 15cm izoluje w równym stopniu co ściana z cegły o grubości pół metra. Współczynnik przenika ciepłaU=0,26W/m2*K

2. Keramzyt jest doskonałym akumulatorem ciepła, dzięki czemu ściana z keramzytu potrafi utrzymać ciepło dłużej niż ściany z innych materiałów budowlanych.

3. Paroprzepuszaczalność – ściany z keramzytu swobodnie odprowadzają parę wodną na zewnątrz budynku nie dopuszczając do zawilgocenia, a jak wiadomo suchy materiał jest dobrym izolatorem.

4. Keramzyt jest odporny na czynniki chemiczne, atmosferyczne, grzyby, owady, gryzonie.

5. Keramzyt jest niepalny – elementy z keramzytu posiadają najwyższą klasę odporności ogniowej A

6. Keramzyt jest czterokrotnie lżejszy od kruszyw naturalnych, jednak pomimo swej lekkości jest bardzo wytrzymały na ściskanie, zapewniając konstrukcjom budowlanym jedne z najlepszych właściwości statycznych.

7. Struktura keramzytu zapewnia ścianom doskonałe właściwości dźwiękochłonne co przekłada się na komfort mieszkania w tego typu budynkach.

Podstawowym surowcem do produkcji keramzytu jest glina. Formuje się ją na małe grudki i wypala w piecu obrotowym w temperaturze 1200C. Powstają w ten sposób różnej wielkości granulki. W przeciwieństwie do cegieł keramzyt nie zawiera popiołów wielkopiecowych i ma najniższą promieniotwórczość naturalną ze wszystkich wyrobów ceramicznych.

Galeria